Kto może zapisać się na kurs SRC?

Short Range Certificate to świadectwo udzielane tym, którzy ukończyli szkolenie, a także zdali egzamin na licencję. Opisywane uprawnienia zwiększają możliwości zawodowe. Oczywiście mogą one przydać się również do celów prywatnych np. podczas organizacji rejsów. Warto więc dowiedzieć się, kto może zapisać się na kurs SRC.

Wiedza techniczna

Kurs radiooperatora SRC wymaga konkretnych umiejętności z dziedziny techniki. Niezbędna jest wiedza dotycząca obsługi podsystemów oraz urządzeń radiowych, które wykorzystywane są na statkach. Oczywiście niezbędne umiejętności można zdobyć w trakcie kursu, jednak pamiętajmy, że niezbędne są tutaj predyspozycje. Nie każdy poradzi sobie z opanowaniem tego rodzaju sprzętów.

Znajomość przepisów

Uzyskanie licencji SRC wymaga również doskonałej znajomości aktualnie obowiązujących przepisów, które dotyczą m.in. łączności radiotelefonicznej. Wymagana jest również podstawowa wiedza związana z utrzymaniem bezpieczeństwa podczas rejsów morskich. Nie można również zapomnieć o znajomości języka angielskiego – komunikacja nie musi odbywać się na poziomie zaawansowanym, jednak istotna jest dobra znajomość zwrotów bezpośrednio wykorzystywanych w omawianej dziedzinie.